Giriş

Kaydolun

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı izleyebilecek ve turu bitirdikten sonra turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İlk İsim*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misiniz?

Giriş
0850 360 55 50 [email protected]
Sea Genesis Travel 1483
TürkçeEnglish
TRY

Giriş

Kaydolun

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı izleyebilecek ve turu bitirdikten sonra turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İlk İsim*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misiniz?

Giriş

Rezervasyon ve İptal Şartları

FERRY724.COM

Rezervasyon ve İptal Şartları

 

1. CHECK – IN

·       Yunan Adaları’na seyahat edebilmek için, yolcu pasaportunun geçerlilik süresi 3 ay ve üzerinde olmalıdır. (Pasaport geçerlilik süresi Samos’tan Türkiye’ye geri dönülecek tarih itibariyle ez az 3 ay olmalıdır)

·       Geçerlilik süresi uygun olsa dahi 10 yıldan eski pasaportlarla Yunanistan’a girişe izin verilmemektedir.

·       Yunan Adaları’na seyahat edebilmek için Pasaport ve Vize gerekmektedir. Vize, Schengen ya da “Kapı Vizesi” olabilir.

·       Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ile yurtdışına çıkış yapan yolculardan çıkış başına harç bedeli alınmaktadır. Harç bedelinin yolculuk öncesi, yolcu tarafından ödenmesi gerekmektedir. Harç bedeli ödemesi anlaşmalı bankalardan ya da online olarak yapılabilir.

·       Seferihisar’dan gidecek yolcularımız, check-in işlemlerini tamamlamak üzere en geç sefer saatinden 1,5 saat önce Seferihisar Sığacık Teos Marina Satış Ofisinde hazır bulunmalıdır.

·       Kuşadası’ndan gidecek yolcularımız, check-in işlemlerini tamamlamak üzere en geç sefer saatinden 1,5 saat önce Kuşadası Ege Port Satış Ofisinde hazır bulunmalıdır.

·       Pasaport Kontrol Noktasından geçildikten sonra, biletlerin kontrolleri gemi girişinde yapılmaktadır.

·       Herhangi bir sebeple iptal edilmiş, tarihi değiştirilmiş veya açığa alınmış biletli yolcular sefere katılamaz.

2. YURTDIŞINA ÇIKIŞ VE YUNANİSTAN’A GİRİŞ İZNİ VERİLMEYEN DURUMLAR

·       Pasaportunda K.K.T.C. kaşesi olan yolcuların, Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Pasaportunda K.K.T.C. girişi bulunduğu halde Yunanistan’a giriş yapmak isteyen yolcular, mali ve hukuki sorumluluğu peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Bu nedenle ülkeye giriş yapamayan yolcularımızın durumundan ferry724 sorumlu değildir.

·      ferry724’dan kaynaklanmayan, adli, idari, vize vs. den kaynaklanan ve yolcunun girişine/çıkışına engel olan durumlarda hizmet akdi sona erer ve herhangi bir iade talebi kabul edilmez.

·       KKTC doğumlu Türk vatandaşlarının pasaportunda, doğum yeri ve KKTC ibaresi (Girne-KKTC vb.) varsa ülkeye girişlerine izin verilmez.

·       Schengen vizesi Yunanistan harici bir ülkeden alınmış ise Samos’a giriş yapabilmek için yolcunun önce o ülkeye giriş – çıkış yapması gerekmektedir.

3. YOLCU BİLETLERİ 

·       Yolcumuz, pasaportunda yazan tam adı ile bileti satın almalıdır. İsme düzenlenen yolcu bileti devredilemez, başkasına tekrar satılamaz ve isim değişikliği yapılamaz.

Bilet İade & Değişiklik:

·       27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri”ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin, “Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile ALICI’NIN cayma hakkı bulunmamaktadır.
“Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları sözleşmesine göre satın alınan elektronik biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzergâh bilgilerinin değiştirilmesi satıcıdan talep edilemez. Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı bileti satış onayından sonra hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.” diye belirtilmektedir. İsim değişikliği ve ücret iadesi talepleri kabul edilemeyecektir.

·       Ancak yolcumuz en geç sefer saatinden 24 saat önce bildirmek koşulu ile biletini 1 defa açığa alabilir veya yeniden tarihleyebilir.

Açık Biletler:

·       Açık biletlerin yeniden tarihlendirilmesi talep edilen seferin uygun olması durumunda yapılabilmektedir. Açık biletlerin tarihlendirilebilmesi için en geç seferden 3 gün önce ferry724 satış ofisleriyle irtibata geçilmelidir.

·       Sezonun son seferine kadar kullanılmayan açık bilet geçerliliğini kaybeder. Açık biletler aynı sezon içerisinde kullanılmalıdır.

4. SEFER İPTALİ / DEĞİŞİKLİĞİ

·      ferry724 , iptalini duyurmadığı tarifeli seferlerini yerine getirmekle yükümlüdür. ferry724 , (olumsuz hava ve deniz koşulları, liman tesislerinin devre dışı kalması, grev, resmi mercilerin seferleri durdurması vb. olağanüstü ve mücbir durumlarda sefer tarifesini değiştirme ve seferi iptal etme hakkını saklı tutar.

·      ferry724 ’ün elinde olmayan olağanüstü ve mücbir sebepler nedeniyle seferi iptal etmesi durumunda, bilet ücreti 30 gün içinde yolcuya iade edilir. Olağanüstü ve mücbir sebepler nedeniyle yapılan sefer iptallerinde oluşabilecek konaklama vb. giderlerden ferry724 sorumlu değildir.

·       Olumsuz hava ve deniz koşullarında yolcu güvenliği için gemi kaptanı seferi iptal edebilir veya kalkış/varış limanında değişiklik yapabilir.

5. ÖZEL İSTEĞİ OLAN YOLCULAR / EVCİL HAYVAN İLE YOLCULUK EDECEK YOLCULAR

·       Özel durumlu yolcuların ( alerji, hastalık vb.) en geç seferden 48 saat önce ferry724 Satış Ofisini konuyla ilgili bilgilendirmesi gerekmektedir.

·       Ege adaları seferlerimize evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Bisikletli Yolcular:

·       Seferihisar – Samos  ve Kuşadası – Samos seferlerine bisikletleriyle katılmak isteyen yolcularımız, bilet rezervasyonu sırasında bu taleplerini bildirmelidir. Gemilerimizin her birinin bisiklet kapasitesi 10 adettir.

Rehber Köpekleri ile Sefere Katılacak Yolcular:

·       Görme engelli yolcularımıza eşlik eden eğitimli rehber köpekler, yolcu salonlarında seyahat edebileceklerdir.

Rehber köpekler için bulundurulması gereken belgeler:

·       Rehber Köpekler Derneği kimlik belgesi

·       Köpeğin aşı karnesi

·       Rehber köpek olduğunu gösteren vücut tasması

·       Gerekli durumlarda görme engelli yolcularımızın hastane raporu

·       Ayrıca rehber köpeğin sefer sırasında vücut tasması ve ağızlıkla seyahat etmesi gerektiğini belirtiriz.

6. BAGAJ

·       Yolcu, sefere yalnızca bir valiz ya da el çantası getirebilir.

·      ferry724 , söz konusu bu valiz ve el çantası için bilet ücreti haricinde bir ücret talep etmez.

·       Taşıma hakkı belirtilen bagaj dışındaki yüklerden fazla bagaj ücreti talep etme hakkını ferry724 saklı tutar. Taşıyıcı ücretsiz bagaj hakkını aşan fazla bagajı taşımayı reddedebilir.

·       El çantaları (taşıyıcıdan kaynaklanan bir nedenle zarar görmesi hali dışında) ferry724 sorumluluğunda değildir.

·       Tekerlekli sandalyeleri olan yolcularımızın sandalyeleri yukarıda belirtilen bagajlara ek olarak ücretsiz olarak gemilere kabul edilmektedir.

·      ferry724 , Uluslararası kurallar gereği; bagaj olarak kabul edilmeyen maddeler için “Taşımanın Reddi” hakkına sahiptir. Bu durumla ilgili olarak yolcunun tazmin hükümleri geçersizdir.

·       Yolcu sefer sırasında valizlikte bulunacak bagajı içerisinde değerli eşya, maden, senet, çek vb. değerli evrak, para, kırılabilir ve bozulabilir maddeler, pasaport ve kimlik belgeleri bulunduramaz. Bagaj içinde bunların bulundurulmasından doğacak zarar ve kayıplardan ferry724 sorumlu değildir ve bu zarar ve kayıplar ferry724 ’dan talep edilemez.

7. ARAMA HAKKI

·       Güvenlik ve emniyet nedenleriyle, taşıyıcı; yolcudan kendisinin ve bagajının aranmasına müsaade etmesini isteyebilir ve yolcunun bulunmadığı hallerde de arama yapabilir veya yaptırabilir.

·       Bu isteğe uyulmaz ise, taşıyıcı; yolcuyu ve/veya bagajını taşımayı reddedebilir.

8. GEMİ İÇİNDE DAVRANIŞ

 • Yolcunun gemi içerisindeki nizama uygun hareket etme mecburiyeti bulunmaktadır. Yolcunun gemi içerisindeki nizama uygun hareket etmemesi durumunda, ferry724 bu davranışın devamını önlemek için yolcuyu zapt etmek de dahil gerekli gördüğü tedbirleri alma hakkına sahiptir. Yolcu gemi içerisinde kaptanın ve gemi personelinin talimatlarına uymak zorundadır. Yolcu, herhangi bir yolcunun can ve mal güvenliği için veya gemi için tehlike arz edecek bir davranışta bulunamaz.

9. TAŞIMANIN REDDİ

 • ferry724 ; güvenlik nedenleriyle veya takdir yetkisini kullanarak aşağıdaki ve benzeri hallerde yolcu ve bagaj taşımayı reddedebilir. Yolcu, diğer kişilere veya mallara herhangi bir risk veya tehlike arz ediyorsa, ferry724 ’ün talimatlarına uymuyorsa, güvenlik kontrolünü reddetmişse veya yürürlükteki yasaları veya ferry724 ’ün ücret tarifelerini veya kurallarını ihlal ederek bilet temin etmiş ise; ferry724 yolcuyu taşımayı reddetme hakkını saklı tutar.
 • Denizde tehlikeli yüklerin taşınması ile ilgili uluslararası “IMDG Code” sözleşmesi kapsamında bulunan her türlü yanıcı, patlayıcı ve radyoaktif vs. yüklerin taşınması kesinlikle yasaktır. Tehlikeli yük kapsamına giren maddelerin, avcılık ve spor amaçları dışında kullanılan ateşli silahların ve mühimmatın, kırılabilir veya bozulabilir nitelikleri haiz olan veya ağırlığı, boyutu bakımından ferry724 ’ün görüşüne göre taşıma için uygun olmayan nitelikteki maddelerin taşınması yasaktır.

10. TAŞIMANIN SINIRLANDIRILMASI

 • 16 yaşından küçük çocuklar ancak refakatçi eşliğinde seyahat edebilirler.
 • Refakatsiz çocukların, yardıma muhtaç yolcuların, hamile kadınların veya hastalıklı kişilerin ferry724 seferlerinde seyahat edebilmesi için yolcuların ferry724 ’e önceden bilgi vererek onay almış olması gerekmektedir. Seyahat sırasında yolcunun sıhhi durumunun bozulmasından ferry724 sorumlu değildir.

11. BİNİŞ ve İNİŞ İŞLEMLERİ

 • Herhangi bir sefere satın alınan bilet sadece üzerinde yazılı sefer için geçerlidir. Zamanında kullanılmayan biletler geçersizdir.
 • Yolcularımız, bilet üzerindeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek ile yükümlüdür, sonradan yapılacak itirazlar geçersizdir.
 • Yolcularımızın, biniş ve inişlerde gemi personeli biniş veya iniş onayını vermeden ve gerekli güvenlik önlemleri alınmadan, gemiye binmesi ve inmesi tehlikeli ve yasaktır.

12- MÜŞTERİ ŞİKAYET ve TALEPLERİNİN İLETİLMESİ

 • E – mail: info@ferry724 .com
 • Telefon: 0850 360 55 50
 • www.ferry724 .com

13- FERAGAT

 • Taşıyıcının hiçbir acentesi, personeli veya temsilcisi buradaki taşıma şartlarını değiştirmeye veya bunlardan feragat etmeye yetkili kılınmamıştır.

14- GİZLİLİK

 • Gizliliğiniz bizim için son derece önemlidir. ferry724 şirket müşterilerine ait kişisel verileri korumak için çok titiz bir şekilde davranmaktadır. Web sayfamızı ziyaret ederek ve/veya online işlemler yaparak aşağıdaki şartları kabul etmiş oluyorsunuz. ferry724 paylaştığınız adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaralarınız, e-posta adresleriniz, kimlik bilgileriniz, bilet ve seyahatleriniz gibi kişisel bilgilerinizi toplayabilir. Toplanan bu bilgiler sizlere daha iyi hizmet, ürün ve seçim olanakları sunabilmek; web sitemizi düzenlemek; ferry724 hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenlemek; veri tabanı oluşturularak seferler, hizmetler, ürünler, kampanyalar ve promosyonlar için rapor analiz doğrulama ve istatistiki bilgiler oluşturmak, işlemek ve gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları uzmanlar ile paylaşmak; ferry724 yahut işbirliği yaptığı şirketler ve ortaklar ile sunulan promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama ve diğer fırsatlardan haberdar olmanızı e- posta, SMS ve Telefon aracılığıyla sağlamak için kullanılabilir. . ferry724 kişisel bilgilerinizi yukarıda belirtilen amaçlar için belirtilen usuller ile hizmet aldığı diğer şirketler ve/veya yasal zorunluluk halinde adli ve idari makamlar ile paylaşabilir.

15- REZERVASYON İPTALİ & DEĞİŞİKLİĞİ

 • Vize sorumluluğu vize aracı firması ile misafir/katılımcı/yolcu sorumluluğundadır. Vize alınamamış veya sürecin aksamış olması, ayrıca bir iptal-değişiklik hakkı doğurmaz.
 • Bunu dışında uygulanacak iptal-değişiklik kuralları şu şekildedir:
 • Feribot kalkış / otele giriş günü baz alınarak toplam rezervasyon bedeli üzerinden

  rezervasyon anından itibaren %15 ceza

  90-61 gün kalaya kadar %30 ceza

  60-31 gün kalaya kadar %50 ceza

  30 gün ve altında %100 ceza

16- DEĞİŞİKLİK

 • Gerekli durumlarda ferry724 bu taşıma kurallarının bir kısmını veya tamamını değiştirebilir.
Rezervasyon Hattı